Ми приєдналися до бойкоту російської та білоруської продукції. Слава Україні!               We joined the boycott of russian and belarusian products. Glory to Ukraine!     

Новій українській школі – новий підручник!

Видавництво «Школяр» представляє новий підручник Ольги Лобової з інтегрованого курсу «Мистецтво» для 1 класу

Підручник Ольги Лобової – переможець цьогорічного Конкурсу підручників у номінації «Мистецтво», який вже віддруковано за Державним замовленням. Незабаром він безкоштовно надійде до шкіл і класів, де педагоги обрали для навчання першокласників саме цей підручник.

Цілком слушно вважають, що робота з першокласниками щоразу стає іспитом для вчителя. Цього навчального року для освітян іспит особливий, оскільки навчання будуватиметься на засадах концепції Нової української школи.

У новому підручнику з інтегративного курсу «Мистецтво» доктор педагогічних наук, професор О. Лобова використала краще із своїх попередніх підручників курсу «Музичне мистецтво». Водночас підручник набув нових рис відповідно до вимог чинних Типових освітніх програм для закладів загальної середньої освіти, розроблених під керівництвом академіка НАПН України Олександри Савченко та під керівництвом кандидата біологічних наук Романа Шияна.

Принагідно зазначимо, що підручники і посібники Ольги Лобової «Музичне мистецтво» для початкової школи добре відомі в школах України. Їх використовують уже понад два десятиліття. Веселі, яскраві підручники і робочі зошити полюбили і вчителі, і діти,  і батьки. Адже автор потурбувалася про те, щоб навчальні книги не лише відповідали  програмам, а й пробуджували в душі кожної дитини потяг до прекрасного, бажання співати, грати, танцювати, слухати  музику, відвідувати  театральні вистави, складати власні твори.

От і новий підручник радує багатим змістовим наповненням.

Мистецтво – світ виразних слів, 
музичних звуків, кольорів…

У цьому віршованому вступі сформульовано головну особливість нового підручника – його інтегративний характер, спрямованість на опанування інтегрованого курсу. У його основі – ознайомлення дітей з різними видами мистецтв та особливостями  мистецької діяльності.

Домінуючими є сфери музичного та образотворчого мистецтв. Відповідно пропонується розмаїття діяльності першокласників: сприйняття і обговорення творів музичного та образотворчого мистецтв, мистецькі дидактичні ігри, елементарне музикування, рухливі й танцювальні хвилинки, розучування і виконання пісень, різні види практичної образотворчої діяльності – малювання, аплікація, ліплення тощо.

При цьому враховуються особливості психофізичного розвитку дітей шестирічного віку – види і форми роботи на кожному уроці короткочасні, різнорідні й різнофункціональні.

Підручник прекрасно ілюстрований. Кожна ілюстрація несе певне функціональне навантаження, спонукає до роздумів, фантазування, формує естетичний смак.

Чудова новація підручника, що дуже сподобається дітям, – наявність QR-кодів. Вони подані до усіх музичних і деяких візуальних творів і надають доступ до них за допомогою смартфона. Тож відпадає необхідність у використанні спеціальних дисків із фонохрестоматіями. Деякі завдання також орієнтують першокласників на роботу із сучасними медіа-ресурсами.

Отже, навчання за новим підручником ґрунтується на глибокій повазі до кожної дитини, врахуванні її інтересів і потреб, особливостей загального розвитку й  відповідає принципам: «про складне — просто», «про обов’язкове — цікаво», «завдяки наполегливій праці — до успіху».

А робочий зошит-альбом, підготовлений як складова підручника, стане справжнім майданчиком для розкриття творчого потенціалу дитини, розвитку її мистецьких здібностей. Відповідно до дидактичної структури підручника у посібнику подано практичні завдання з музичного та образотворчого мистецтв.

Наявність QR-кодів надає дитині можливість у вільний час самостійно долучатися до мистецьких творів.

Усіх, хто бажає  детальніше ознайомитись із дидактико-методичними особливостями нового підручника, запрошуємо переглянути його презентацію, розміщену  на сайті. Тут подано й таблицю тематичного планування освітнього процесу за підручником.

Підручник можна також придбати у вільному продажу (наклад обмежений!)

Ціна підручника – 60 грн

Ціна робочого зошита-альбому –60 грн

Автор О. Лобова і творчий колектив видавництва «Школяр» щиро дякують усім, хто допомагав нам мудрою порадою, добрим словом і ділом зробити дидактично обґрунтовану, зрозумілу й цікаву для дитини книгу, а також усім, хто високо оцінив і підтримав нашу працю. Сподіваємося, що новий підручник дієво допомагатиме вчителю крок за кроком залучати учнів до чарівного світу мистецтва.